Najlepsze Miejsce Beauty magazyn GALA | Najlepszy Salon Kosmetyczny dla Kobiet magazyn BUSINESSWOMAN&LIFE
Przedsiebiorstwo Przyszłosci Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyzszego | Prestizowy Produkt Roku magazyn LAW BUSINESS QUALITY

MEDYCYNA ESTETYCZNA CIAŁA

MEZOTERAPIA znajduje zastosowanie w leczeniu łysienia, cellulitu, rozstępów, lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej oraz walce z oznakami starzenia się skóry.
Substancje stosowane w mezoterapii mają za zadanie odżywić skórę, poprawić metabolizm komórek, stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiać mikrokrążenie.

Opis zabiegu: w mezoterapii substancje podawane są podskórnie lub śródskórnie. Ich podstawowym działaniem jest nawilżanie i odbudowa skóry. Do substancji najczęściej stosowanych w mezoterapii zaliczamy: kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, wyciągi z roślin leczniczych, jak np.: Ginko Biloba (Miłorząb japoński), Centella asiatica (Wąkrotka azjatycka ), Fucus vesiculosus (Morszczyn), ekstrakt z karczocha.

Ogólne wskazania do mezoterapii:

Przeciwskazania do mezoterapii:

LECZENIE CELLULITU

Powierzchnie skóry objęte tym schorzeniem ostrzykujemy specjalnymi preparatami. Stosujemy tu różne rodzaje mezoterapii, większość z nich zawiera w swoim składzie kofeinę, dwuetyloaminoetanol (DMAE), organiczny krzem, pirogronian sodu, ekstrakty nostrzyka żółtego, rutynę, L-karnitynę (reguluje metabolizm energetyczny), kwas hialuronowy, ekstrakty karczocha i wiele innych substancji o udowodnionym korzystnym działaniu w leczeniu cellulitu. Zabiegi poprawiają krążenie krwi i limy, spalają nadmiar tłuszczu. Korzystnie jest je łączyć z masażami drenażowymi, endermologią.

Po serii mezoterapii (około 6 sesji w odstępach co 10 -14 dni, następnie jeden zabieg raz na 3 – 6 miesięcy) uzyskujemy wymodelowanie leczonych partii ciała, wyraźne zmniejszenie lub zniknięcie cellulitu oraz znaczną poprawę jędrności skóry.

LIKWIDACJA ROZSTĘPÓW

Stosujemy specjalną mieszaninę substancji (m.in. DMAE, kwas hialuronowy, witaminę B5, pierwiastki śladowe), które silnie napinają skórę, poprawiają koloryt, rozjaśniają, redukują rozstępy. Szczególnie spektakularne efekty osiąga się w przypadku świeżo powstałych rozstępów, np. u młodych ludzi przy intensywnym wzrastaniu, bądź przy rozstępach powstałych w trakcie ciąży (zabieg możliwy jest do wykonania po zakończeniu karmienia piersią).

LIPOLIZA INIEKCYJNA AQUALYX

Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest u pacjentów w celu redukcji miejscowej podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na bezbolesnym wprowadzaniu do tkanki tłuszczowej preparatu Aqualyx. Aqualyx rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową zapoczątkowując proces adipocytolizy. Po nastrzyknięciu tkanki następuje powolne wchłanianie tłuszczu do układu limfatycznego i wydalanie z organizmu. Już po pierwszym zabiegu pacjent może zauważyć różnicę w wyglądzie i stopniu otłuszczenia leczonych obszarów ciała. W celu optymalizacji efektów leczenia zaleca się wykonanie od 4 do 8 zabiegów w odstępach 14-28 dni.

Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach jak:

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu,
 • fałdy na plecach (poniżej żeber),
 • brzuch,
 • biodra,
 • „bryczesy”,
 • okolica podpośladkowa,
 • wewnętrzna strona ud,
 • wewnętrzna strona kolan,
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy,
 • pseudoginekomastia męska,
 • tłuszczaki,
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej).

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI PACH, STÓP, DŁONI

Poprzez podskórne podawanie toksyny botulinowej powoduje się czasowe odnerwienie gruczołów potowych. Zabieg jest bezbolesny – wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem z tetrakainą. Cała procedura trwa około 45 minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. Efekt zabiegu widoczny jest po 2 tygodniach i utrzymuje się około 6 miesięcy.

KOSMETYKA TWARZY I CIAŁA · ENDERMOLOGIA LPG® · ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ, LASER · MANICURE, PEDICURE