Instytut Urody Va Bene

Najlepsze Miejsce Beauty magazyn GALA | Najlepszy Salon Kosmetyczny dla Kobiet magazyn BUSINESSWOMAN&LIFE
Przedsiebiorstwo Przyszłosci Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyzszego
Prestizowy Produkt Roku magazyn LAW BUSINESS QUALITY

DEPILACJA LASEROWA

Laser LIGHTSHEER®

laser
Lasery produkowane przez amerykańską firmę LUMENIS od lat 60 zajmują czołowe miejsce wśród wszystkich laserów stosowanych w  kosmetyce do usuwania zbędnego owłosienia. Od wielu lat prowadzono badania, aby stworzyć sprzęt bezpieczny, łatwy w obsłudze, a przede wszystkim by rezultaty jego działania były trwałe.
Tak powstał laser diodowy Lightsheer, w którym zastosowano zespół diod o najwyższej osiągalnej mocy, co umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosów.

LIGHTSHEER ET to najskuteczniejszy laser depilacyjny – złoty standard na rynku światowym.

 

LIGHTSHEER kontra IPL

Skuteczność trwałego usuwania owłosienia urządzeniami typu IPL jest dużo mniejsza, niż przy laserze LIGHTSHEER. Zabiegi trzeba powtarzać wiele razy, a Klienci często odczuwają dyskomfort. Istnieje też możliwość miejscowych poparzeń skóry mimo stosowania żeli chłodzących i znieczulających.

W laserze LIGHTSHEER stworzono odmienny system chłodzenia. Specjalna końcówka ChillTip umożliwia aktywne chłodzenie i sprawia, że zniszczeniu ulega większa liczba włosów (z powierzchni 9×9 mm2) podczas jednokrotnego przyłożenia do skóry.

zasada działania urządzenia

Zasada działania lasera diodowego LIGHTSHEER polega na niszczeniu włosa za pomocą światła laserowego, które wypala jego komórki odżywcze (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu.

Każdy włos, składa się z trzonu włosa (to, co widzimy na zewnątrz), który osadzony jest w mieszku włosowym (wewnątrz skóry). Na samym dnie mieszka włosowego, w opuszce, znajduje się macierz – aktywnie wzrastająca część włosa, wraz z dostarczającą jej pożywienia brodawką skórną. Aby usunąć włos, należy zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z macierzą. Światło laserowe wnika we włos, jego trzon, barwnik zawarty w nim pochłania światło, wydziela się ciepło, które jest przewodzone do mieszka włosowego.

W celu usunięcia włosa światło lasera wnika głęboko w skórę właściwą, gdzie energia optyczna z wiązki laserowej jest wybiórczo absorbowana przez barwnik znajdujący się we włosie (melaninę), co powoduje szybkie ogrzanie trzonu włosa i mieszka włosowego tak, że następuje jego uszkodzenie. Skutkiem uszkodzenia mieszka włosowego jest usunięcie włosa, brak jego regeneracji i nieodrastanie.

skuteczność zabiegów

Po 1 zabiegu ilość włosów trwale usuniętych (tych, w których zniszczono komórki macierzy) to ok. 30 – 40%. Procent ten zależy od miejsca depilacji. Np. na plecach jest to 30%, natomiast na ramieniu tylko ok. 16% (tyle włosów występuje w odpowiedniej do depilacji fazie wzrostu). Następny zabieg powinien być wykonany w takim odstępie czasu, by włosy nieusunięte (tj. mieszek jest niezniszczony) zregenerują się na tyle, aby został utworzony trzon włosa. Zwykle jest to 4-6 tygodni po pierwszym zabiegu. Jeśli włosy regenerują się szybciej (np. ramię), zabieg powinno wykonać się wcześniej.
Jak wynika z badań, do utraty tymczasowego owłosienia (na okres 1-3 miesięcy) wystarczy 1 zabieg. Liczba koniecznych zabiegów dla uzyskania trwałego i znaczącego efektu jest ustalana indywidualnie w zależności od Klienta i miejsca wykonywanego zabiegu. Większość miejsc, do uzyskania trwałej epilacji, potrzebuje od 2 do 5 zabiegów.

Laser LIGHTSHEER jest pierwszym laserem do depilacji w Polsce, dającym gwarancję skuteczności oraz oczekiwanego efektu.

bezpieczeństwo

W procesie trwałego usuwania owłosienia laserem bardzo ważny jest sposób schładzania samej skóry, ponieważ ona sama jest często bogata w barwnik, który podobnie jak w przypadku włosa, pochłania światło laserowe i nagrzewa się. Chłodzenie musi być na tyle efektywne, aby skóra przez cały czas trwania zabiegu była utrzymywana w odpowiedniej temperaturze, inaczej ulegnie poparzeniu. Odpowiednie chłodzenie obniżając temperaturę w skórze działa również znieczulająco. W efekcie zabieg pozostaje praktycznie bezbolesny.

Najbardziej efektywną metodą chłodzenia jest tzw. chłodzenie aktywne, poprzez stały kontakt z zimnym obiektem dobrze odprowadzającym ciepło ze skóry. Komórki mieszka będące celem „ataku” leżą na głębokości ok. 1-5 mm w głębi skóry. Wystarczający do ich zniszczenia wzrost temperatury wymaga czasu 0.2-1 sek, a chłodzenie aktywne w tym czasie pozwala utrzymać skórę w bezpiecznej temperaturze. Szafir, z którego wykonana jest końcówka rączki laser LightSheer – ChillTip, jest idealnym materiałem do wykonania końcówki chłodzącej. Jest on znakomitym przewodnikiem ciepła i przewodzącym światło diody. Dodatkowo ważną rolę odgrywa ucisk stosowany przy aktywnym chłodzeniu kontaktowym, gdyż nie tylko zapewnia dobry kontakt termiczny, ale także wyciska i usuwa hemoglobinę z naczyń krwionośnych zapobiegając ich zamykaniu i przywodząc mieszki włosowe bliżej naświetlanej powierzchni, a więc zwiększając skuteczność zabiegu.

Przed przystąpieniem do wykonywania pierwszego zabiegu należy przeprowadzić wywiad. Konsultacja jest potrzebna do oceny stanu skóry, określenia typu skóry według 6 stopniowej skali Fitzpatricka (karnacja, szybkość opalania się, reakcje na promienie słoneczne, kolor i grubość włosów – od tych czynników uzależnione jest prawidłowe ustawienie lasera. Klient informowany jest o charakterystycznym oddziaływaniu lasera na skórę – po zabiegu może wystąpić niewielki rumień lub obrzęk okołomeszkowy. Przy wyjątkowej nadwrażliwości objawy te mogą utrzymywać się przez kilka dni, zazwyczaj jednak ustępują szybciej. Powinno się unikać promieni słonecznych przez około dwa tygodnie po zabiegu: stąd też biorąc pod uwagę potrzebę trzykrotnego powtórzenia czynności dla całkowitego usunięcia zbędnego owłosienia zaleca się rozpoczęcie kuracji przed okresem letnim.

Wystąpienie komplikacji po zabiegu zaobserwowano u mniej niż 1% Klientów. Polegały one na wystąpieniu odbarwień i przebarwień, które zniknęły po 1-3 miesiącach.

Urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food and Drug Administration).

przygotowanie do zabiegu

Przed 1 zabiegiem wykonywane jest próbne naświetlanie (tzw. próba) miejsca przeznaczonego do zabiegu w celu ustalenia odpowiednich parametrów do przeprowadzenia zabiegu.
Przed zabiegiem włosy należy zgolić, można też użyć krem depilujący, natomiast nie należy stosować wosku, pincety ani depilatora wyrywającego włosy, gdyż mechanizm zabiegu wymaga obecności włosa.
W trakcie zabiegu użycie znieczulenia powierzchniowego (emla) jest dozwolone, ale jest ono potrzebne w niewielkiej liczbie przypadków, tylko u Klientów szczególnie wrażliwych. Skóra winna być umyta i niczym nie posmarowana. Wszelkie podrażnienia, zadrapania, wypryski muszą być zagojone – w przeciwnym razie mogą wystąpić okresowe przebarwienia.

przeciwwskazania

Przeciwskazania do zabiegu depilacyjnego to:

  • ciąża,
  • bardzo świeża opalenizna,
  • krem z retinolem (należy przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
  • leki światłouczulające, retinoidy,
  • zioła (dziurawiec, nagietek; należy przestać używać na 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem),
  • depilacja woskiem i pensetą (nie należy stosować na 1 miesiąc przed zabiegiem),
  • bielactwo, łuszczyca,
  • peeling (należy przestać używać do 1 tygodnia przed zabiegiem).

Efekty depilacji Laserem LIGHTSHEER ET

Ceny

• górna warga: 190 zł (K) / 250 zł (M)
• broda: 290 zł (K) / 390 zł (M)
• szyja: 250 zł (K) / 350 zł (M)
• baki: 250 zł (K) / 350 zł (M)
• policzki: 250 zł (K) / 350 zł (M)
• uszy: 150 zł (K) / 190 zł (M)
• skronie: 190 zł (K) / 290 zł (M)
• kark: 290 zł (K) / 390 zł (M)
• plecy: 380 zł (K) / 790 zł (M)
• tors: 390 zł (K) / 590 zł (M)
• pachy: 380 zł (K) / 440 zł (M)
• przedramiona: 390 zł (K) / 460 zł (M)
• ramiona: 390 zł (K) / 440 zł (M)
• dłonie: 250 zł (K) / 350 zł (M)
• brzuch: 320 zł (K) / 530 zł (M)
• pośladki: 310 zł (K) / 520 zł (M)
• bikini podstawowe: 350 zł (K) / 500 zł (M)
• bikini głębokie – pełne: 450 zł (K)
• uda: 550 zł (K) / 590 zł (M)
• łydki: 450 zł (K) / 590 zł (M)
• kolana: 150 zł (K) / 190 zł (M)
• stopy: 150 zł (K) / 190 zł (M)
• znieczulenie do zabiegu: od 50 zł

(K) – kobiety, (M) – mężczyźni,
konsultacja przed pierwszym zabiegiem oraz próba laserowa – bezpłatnie

KOSMETYKA TWARZY I CIAŁA · ENDERMOLOGIA LPG® · ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ, LASER · MANICURE, PEDICURE